Menu

Neon

Popkultura w jasnym świetle

Początek zemsty

rinoasin

Rok temu recenzowałam na blogu komiks Nie przebaczaj stworzony przez Kubę Ryszkiewicza i Mariannę Strychowską, który zachwycił mnie swoją oprawą graficzną oraz zafascynował pesymistyczną historią o zbrodni i powoli nadciągającej karze. Dzięki uprzejmości twórców miałam szansę zapoznać się z drugim tomem tejże powieści i z miejsca Was zapewniam – wciąż jest dobrze, a może nawet lepiej.

wdw

Kadr z komiksu

(Uwaga, będą spoilery!)

Ciąg dalszy bowiem kontynuuje wątek zapoczątkowany w pierwszym tonie ubierając go w mroczniejsze szaty. Nie sądziłam, że to jest możliwe, ale okazało się, że jednak tak. Świat przedstawiony stał się jeszcze bardziej okrutny i pozbawiony jakichkolwiek przebłysków nadziei. To świat, w którym odruchy serca nie zostają nagrodzone, wręcz przeciwnie, mogą doprowadzić człowieka do zguby. To właśnie spotyka Stiopę, jednego z ludzi Łazara, który przygarnia osieroconą dziewczynkę i próbuje chronić ją przed złem otaczającym z wszystkich stron. To niesamowicie przewrotny wątek, gdyż ukazuje czytelnikowi postać negatywną w zupełnie innym, pozytywnym świetle i mocno mąnci w percepcji odbiorcy. Ale to jeszcze nie koniec…

Drugim wiodącym wątkiem w Nie przebaczaj II jest dalszy ciąg historii Tadeusza, który pod czujnym okiem Wiedunji dochodzi do siebie po brutalnych wydarzeniach z poprzedniego tomu. Relacja młodego chłopaka i tajemniczej starszej kobiety została przedstawiona praktycznie bez słów, ale jednocześnie ich nie potrzebowała by klarownie ukazać rozwój ich relacji, surowej i krzepiącej jednocześnie. Staruszka leczy młodzieńca, staje się dla niego mentorką przystosowującą Tadeusza do nowego życia. Życia, w którym nie ma miejsca na uśmiechy i ciepłe gesty, ale jest szansa na przetrwanie. O ile poprzedni tom zdominował Łazar i jego nieopisane okrucieństwo, to bezsprzecznie gwiazdą drugiej odsłony była Wiedunja właśnie. Na pierwszy rzut oka krucha staruszka nie dość, że jest w stanie postawić umierającego na nogi, to dodatkowo potrafi posługiwać się bronią palną jak i białą. Bardzo chciałabym poznać jej backstory, ale trochę się obawiam, że odsłonięcie wszystkich kart sprawiłoby, że postać przestałby tak mocno fascynować czytelnika. W końcu mniej znaczy więcej. 

Przy Wiedunji Tadeusz wypada blado, ale w moim odczuciu to dobre posunięcie, bohater jest młody i dopiero uczy się życia, a jego charakter kształtuje się wraz z tą nauką. Kiedy wejrzysz w otchłań. Otchłań wejrzy również w głąb ciebie. – napisał ongiś Nietzsche i te słowa wręcz idealnie pasują do wątku chłopaka, który przeżył straszliwe rzeczy i te odcisnęły na nim piętno. Jego pragnienie zemsty jest więc dla czytelnika zrozumiałe, ale jednocześnie budzi niepokój, bowiem młodzieniec zaczyna po drodze zatrać samego siebie i wyraźnie zamierza dotrzeć do celu drogą po trupach. Tym samym zaczyna się stopniowo zamieniać w drugiego Łazara. Jestem niesamowicie ciekawa, czy Tadeusz się opamięta, czy uświadomi sobie, że ślepa zemsta nie ma mu ukojenia. A może obserwujemy jego drogę do zatracenia? W tej chwili mogę tylko zgadywać i mieć nadzieję, że nie będzie tak źle jak mi się wydaje, że będzie. To nie jest świat dla dobrych zakończeń.

No właśnie, wróćmy na chwilę do świata przedstawionego w komiksie. Jest on okrutny, przepełniony nienawiścią, beznadzieją, łzami i krwią. Jest ciężki, ale jakimś cudem nie przytłacza historii. Bowiem dość często zdarza się, że duże pokłady mroku i okrucieństwa odbierają widzowi / czytelnikowi wszelką frajdę obcowania z dziełem i to zamienia się w mordęgę. Tutaj tego nie uświadczymy, odbiorca chce wiedzieć co się dalej stanie i lektura wręcz płynie, a strony przewracają się praktycznie same. Innym aspektem, który warto podkreślić jest fakt, że pozbawiony nadziei świat przedstawiony nie odbiera całości emocji. Dość często zdarza się, że nadmiar nieszczęść ukazanych w dziele sprawia, że czytelnik stopniowo uodparnia się na wszelkie dramaty i pod koniec przestaje odczuwać jakiekolwiek emocje związane z historią (ja tak przykładowo mam z komiksowym The Walking Dead - tyle tam się strasznych rzeczy stało, że śmierć kolejnego bohatera wywołuje u mnie co najwyżej wzruszenie ramion). Tutaj tak się na szczęście nie dzieje i gdy w fabule ma miejsce się coś znaczącego, to wybrzmiewa z całą siłą i mocą.

Podsumowując, drugi tom Nie przebaczaj jest lepszy od swojego poprzednika. Pierwsza odsłona historii skupiła się na budowaniu podwalin historii, ciąg dalszy nie musi więc tego robić i zamiast tego zachęca czytelnika do przemyśleń nad poczynaniami bohaterów. Wciągająca opowieść Kuby Ryszkiewicza w połączeniu z wciąż niesamowitymi obrazami stworzonymi przez Mariannę Strychowską przyciąga i jednocześnie odpycha. Pozostaje mieć nadzieję, że trzeci tom pojawi się na rynku czytelniczym wkrótce i wspierać twórców Nie przebaczaj, bo nietuzinkowych komiksów nigdy dosyć.

Im hooked on a feeling!

rinoasin

Aby osłodzić oczekiwania na Doctor Strange’a Marvel zaprezentował fanom zapowiedź kolejnego filmu z MCU czyli Strażników Galaktyki 2, a ja nie byłabym sobą, gdybym nie podzieliła się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z resztą świata. Nie przedłużając dłużej, zwiastun tutaj, komentarze poniżej.

Clipboard0112

- niezwiązane z trailerem, ale muszę napisać: powyższy plakat jest absolutnie fantastyczny! Niby nic wielkiego, ale mimo to całość jest wręcz napakowana cool factorem i przywodzi mi na myśl okładkę kapeli z lat 70-tych. Zważywszy na to, że soundtrack pierwszej części mocno czerpał z tamtego okresu można stwierdzić, że to zamierzony efekt. I tylko szkoda, że pewnie przed premierą dostaniemy coś zupełnie innego, taniego i kiczowatego. Na tę chwilę to jednak przyszłość i zamiast się smucić możemy się zachwycać tymże posterem.

- o rajuśku, dopiero ta króciutka zapowiedź uświadomiła mi jak bardzo tęskniłam za paczką największych dziwaków w galaktyce! Mam nadzieję, że James Gunn będzie kontynuować pogłębianie postaci i pomimo powiększenia obsady nie zostaną one zepchnięte na drugi plan. Bo nie oszukujmy się, jedynka nie miała jakieś cudownej fabuły, to bohaterowie podnosili ją o kilka poziomów. Cóż, miejmy nadzieję, że tym razem będzie tak samo.

- a skoro o powiększaniu obsady mowa, to bardzo cieszy mnie zwiększenie roli Michaela Rookera, ten gość jest obłędny i wszystko wskazuje na to, że oglądanie jego Yondu będzie przyjemnością. Więcej czasu ekranowego dostanie także Nebula i hurra! po raz drugi. Co prawda w pierwszym filmie jej rola ograniczała się do krzyczenia na wszystkich, ale jej relacja z Gamorą ma olbrzymi potencjał i miejmy nadzieję, że zostanie to wykorzystane.

- James Gunn pochwalił się, że film zdał test Bechdel, który na wszelki wypadek był przeprowadzony kilka razy. Jeśli to okaże się prawdą, to gość z miejsca awansuje do ligi moich ulubionych reżyserów.

- każdy z Nas chciałby i jednocześnie nie chciałby mieć takiego kumpla jak Drax – wygarnie Ci najboleśniejszą prawdę, a potem wyściska jak gdyby nigdy nic. Ach, Drax, nigdy się nie zmieniaj!

- no i jest też największa gwiazda programy czyli Groot. Nie ma go dłużej niż pięć sekund, a mimo to skradł całą zapowiedź, ale w sumie trudno się dziwić, bo małe Groociątko jest przeurocze i ma nawet własny skafander! Awww!

To zaledwie teaser trailer i nie ujawnił nawet szczątków fabuły ale mimo to nie mogę się doczekać. Całość od strony wizualnej wygląda przepięknie, szczególnie leśna lokacja mnie urzekła, podoba mi się, że twórcy próbują uciec od wysuszonych księżyców i futurystycznych miast na rzecz czegoś nowego i odmiennego. Dodatkowo te niecałe dwie minuty mają w sobie tyle pozytywnej energii, że trudno się nie uśmiechać w trakcie oglądania. Jeśli cały film będzie taki, to widza czeka masa pozytywnej zabawy. I sumie tyle mam do napisania na dzień dzisiejszy na temat Strażników Galaktyki 2. A nie, przepraszam, jest coś jeszcze: ooga-chaka, ooga-ooga ooga-chaka, ooga-ooga!

Amerykańska opowieść

rinoasin

Za dzieciaka miałam tę bajkę na kasecie VHS ale nie oglądałam jej za często, bo strasznie mnie denerwowała. Byłam niesamowicie ciekawa, czy będę ją tak samo odbierać jako dorosła osoba i niespodziewanie okazało się, że to zupełnie inna historia niż ta, którą zapamiętałam.

american_tail

Jednocześnie wcale się nie dziwię sobie sprzed lat, bo historia przedstawiona w Amerykańskiej opowieści jest ciężka i przygnębiająca dla młodszego widza. Wszystko zaczyna się w Rosji w 1885, gdzie mała wioska zamieszkała przez ludzi i myszy zostaje zaatakowana. Ludzi atakują Kozacy, myszy tymczasem zmagają się z kotami. Wskutek tego przykrego wydarzenia rodzina Mousekewitzów traci swój dom i decyduje się wyruszyć do Ameryki w poszukiwaniu lepszego jutra. Niestety, nim myszy zaczną snuć swój amerykański sen dosięga ich kolejne nieszczęście – w trakcie sztormu mały Fievel zostaje oddzielony od reszty rodziny i wzięty za zmarłego. Tymczasem mały cudem trafia na brzeg Liberty Island i rozpoczyna swoje poszukiwania najbliższych… No dobra, teraz przyznać się, kto po przeczytaniu takiego opisu uznałby tę historię za odpowiednią dla najmłodszych? Fabuła Amerykańskiej opowieści zawiera naprawdę wiele poważnych elementów, które najmłodszym po prostu umkną. Ja sama dopiero teraz uświadomiłam sobie, że rodzina Fievela jest rodziną żydowską, co dodaje całości nowego, smutnego wymiaru. Tym bardziej, że na statku płynącym do Ameryki podróżowały nie tylko myszy, ale także ludzie, którzy wyruszali do nowego świata z takich samych powodów – by uniknąć prześladowań. Jest w filmie także scena przedstawiająca imigrantów meldujących się zaraz po przypłynięciu do Ameryki i dostających od celników nowe, mniej żydowskie nazwiska. Nawet siostra Fievela zostaje przechrzczona z Tanyi na Tillie. To wszystko trwa zaledwie parę sekund, gdzieś pomiędzy ważniejszymi scenami ale mimo to dostarcza historii przygnębiającego wyrazu związanego z utratą dziedzictwa kulturowego jak i rodowego. Na dziecku to nie zrobi wrażenia, na dorosłym jak najbardziej.

Żeby jednak nie było – pomimo doroślejszych tematów bajka wciąż jest dla dzieci, ma masę ślicznych piosenek (Never Say Never!) i lżejszych żartów, ale to wszystko zostało polane dickensowskim sosem, w którym najmłodsi raczej nie gustują. Ba, seans czasami może być nawet za ciężki dla osoby dorosłej! No ale jak tu się nie przejąć, gdy na ekranie snuje się mała myszka, która tęskni za najbliższymi i nie jest w stanie ich odnaleźć? Co więcej, scenarzyści wręcz znęcali się nad widzem kilka razy serwując sceny, w których Fievel mijał się z najbliższym o włos i gdyby spojrzał w inną stronę lub pozostał na miejscu parę sekund dłużej jego tułaczka skończyłaby się znacznie szybciej. Ale w tym znęcaniu się nad widzem jest metoda, bo gdy ostatecznie mały odnajduje rodzinę, widz odczuwa jego euforię, a wszystkie dotychczasowe niedole zostają wynagrodzone. Przyznaję się bez bicia, w trakcie finału otarłam parę łez, ale naprawdę ciężko mi było się nie wzruszyć.

Recenzując Dzielną panią Brisby chwaliłam film za dobór nieszablonowej bohaterki jaką była wdowa z czwórką dzieci. Amerykańska Opowieść w tym przypadku tak rewolucyjna nie jest i stawia na małego chłopca, ale jednocześnie jest to w pełni zrozumiałe - gdyby pierwsze skrzypce w historii grała postać dorosła, nie emocjonowalibyśmy się tak bardzo. Fievel tymczasem często wpadał w kłopoty przez to, że był właśnie dzieckiem – naiwnym i niewinnym, nieznającym się w pełni na mrocznej stronie świata. Dodatkowo, twórcom udało się jakimś cudem uchwycić w animacji sposób postrzegania świata przez dzieci, gdy wszystko jest nowe i fascynujące. Dzięki temu nowy świat Fievela jest także nowym światem dla widza. Tego też nie dałoby się osiągnąć z postacią dorosłą w roli głównej.

I sumie dobrze, że protagonistą jest mały chłopiec, bo praktycznie cała reszta postaci to osoby dorosłe lub w dorosłość wchodzące. I jest to naprawdę ciekawa galeria osobliwości – mamy francuskiego gołębia-optymistę nadzorującego budowę Statuy Wolności, cwanego kota – oszusta udającego szczura, wiecznie podpitego polityka, młodą aktywistkę, młodego chłopaka z włoskimi korzeniami, mysią patronkę z wadą wymowy i gapowatego kota-wegetarianina. Wątki wyżej wymienionych w kilku przypadkach mogą być dla młodszych niezrozumiałe, szczególnie tyczy się to polityka, który zbierał nazwiska martwych myszek, by w ten sposób zdobyć głosy widma (cała scena została dodatkowo ozdobiona martwym ciałem właściciela jednego z tych głosów, nie żartuję!). Sądzę jednak, że to celowy zabieg twórców mający na celu jeszcze mocniej podkreślić wyobcowanie Fievela w nowym świecie i w moim odczuciu sprawdził się wyśmienicie.

Od strony technicznej jest dobrze, ale nie rewelacyjnie. O ile Dzielna pani Brisby była dla mnie pod względem animacji idealna, to Amerykańska Opowieść wypada nieco gorzej. Projekty postaci w moim odczuciu czasami na mocno zalatywały Disneyem i zdecydowanie za często były upraszczane. To widać było szczególnie w trakcie scen zbiorowych, gdzie modele myszek się powtarzały i różniły się od siebie tylko kolorami futerka i ubranek. Bardzo brzydko w filmie wypadali ludzie, którzy wyglądali tak jakby ich rysownik chciał jak najszybciej iść do domu i narysował ich w pośpiechu, na odwal się. To razi szczególnie gdy zestawi się obraz człowieka z obrazem myszy, można odnieść wrażenie, że ktoś połączył z sobą dwa odmienne filmy animowane! Tę wpadkę jestem jednak w stanie wybaczyć bowiem została mi przysłonięta przez niesamowite, ręcznie malowane tła, które potrafiły zarówno pogłębić mrok opowieści jak i nadać jej optymizmu. Całość została doskonale ozdobiona przepiękną ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Jamesa Hornera, doskonale współgrającą z obrazem i podkreślającą emocjonalność przedstawionych scen. Co do piosenek, to były bardzo dobre, mi w pamięć najmocniej zapadło optymistyczne Never Say Never oraz poruszające Somewhere Out There, które zostało zasłużenie nagrodzone Grammy oraz zgarnęło nominację do Oscara oraz Złotego Globu.

Podsumowując – podobało mi się. Co więcej, podobało mi się o wiele bardziej niż początkowo obstawiałam. Bo Amerykańska opowieść to jedna z tych animacji, którą dziecko może polubić, ale jej nie pokocha. Zrobi to gdy dorośnie. Ode mnie 8-ka. Polecam. 

Save the rebellion, save the dream

rinoasin

I jest nowy zwiastun Rouge One i jeśli cały film taki będzie, to nie mamy się o co martwić. Tradycyjnie parę słów jednak napisać muszę, bo te niecałe trzy minuty to zaiste piękna rzecz! (Tak jak najnowszy plakat filmu tak btw.) Zwiastun oglądamy tutaj, moje spostrzeżenia poniżej.

Clipboard0111

- wreszcie mamy więcej Madsa Mikkelsena i chyba tym razem nie będzie grać złola. Piszę „chyba” bo w sumie nie wiadomo czy mu w trakcie niewoli imperium mózgu nie przeprało. Mam nadzieję, że jednak tak nie będzie, Mikkelsen to niesamowicie utalentowany aktor, którego Hollywood mianowało naczelnym filmowym czarnym charakterem a przecież gość ma o wiele więcej do zaoferowania widzowi niż tylko groźne spojrzenie!

- teraz sobie uświadomiłam, że ten film może ładnie wytłumaczyć jedną z większych wpadek Nowej Nadziei czy łatwo dostępny słaby punkt Gwiazdy Śmierci. Bo jeśli ta została zaprojektowana przez ojca Jyn to może zrobił to specjalnie, by rebelianci mogli ją łatwo zniszczyć. Ach, jestem geniuszem!

- podoba mi się, że ojciec będzie dodatkowym (a może nawet głównym) motorem napędowym dla Jyn. Bo owszem, jest rebeliantką i z pewnością ma odwagę by stawić czoła imperium, ale nawet największy rebeliant z pewnością wahałby się z przyjęciem tak niebezpiecznej misji. Tymczasem dziewczyna zgodzi się ją wykonać zarówno z pobudek ideologicznych jak i osobistych. I tak zupełnie na marginesie: jaka Felicity Jones jest śliczna!

- jeśli chodzi o stronę wizualną to ta wygląda fenomenalnie! Jak na dłoni widać, że większość lokacji jest prawdziwa a nie wykreowana na zielonym ekranie i po latach wciąż będzie wyglądać fenomenalnie gdy takie Mroczne Widmo będzie bić widza pikselami po oczach, a fe!

- o, cześć Darth Vader! Pa, Darth Vader!

- liczę na to, że Orson Krennic okaże łotrem (pun intended :)) bez skrupułów. Bardzo lubię Kylo Rena i jego rozbicie pomiędzy jasną a ciemną stroną Mocy, ale chciałabym zobaczyć kogoś, kogo widz będzie kochał nienawidzić. Krennic na taką osobę idealnie pasuje.

- cudowny jest ten Dream Team Jyn! Szczególnie Chirrut Îmwe prezentuje się wspaniale i mam nadzieję, że Donnie Yen nie zaspoilerował onegdaj losów swojego bohatera. Jeśli to okaże się prawdą, to już szykuję chusteczki.

- niesamowicie cieszy mnie także obecność Foresta Whitakera na ekranie. Po zdobyciu Oscara jego kariera jakoś się rozmyła i miejmy nadzieję, że Rouge One przypomni widzom jaki z niego wspaniały aktor.

Podsumowując: ja chcę, już, teraz! Liczę, że film będzie mieć równie gęsty klimat co zwiastun i będzie nieco mroczniej i poważniej. Nie musimy od razu zamieniać całości w BvS, ale cięższy ton by nie zaszkodził. To w końcu Gwiezdne Wojny, niech więc widz odczuje, że to faktycznie jest wojna, a nie wesoła przygoda. Poza tym moim jednym życzeniem względem filmu jest to, by był dobry albo nawet bardzo dobry. Rok 2016 to rok wielkich filmowych zawodów i każdy dobry tytuł jest na wagę złota i oby Rouge One właśnie do tego nielicznego grona należał.

Steven Universe Shorts

rinoasin

Przerwa Stevena Universe trwa w najlepsze, ale żeby fani z tęsknoty nie uschli twórcy zaprezentowali pięć nowych miniepizodów. Pięć odcinków, które nie wnoszą do historii nic nowego, ale są tak bezpretensjonalne i urocze, że autentycznie muszę napisać na ich temat parę zdań. Zważywszy na to, że odsłony liczą sobie po 2 lub 3 minuty, tematów i przemyśleń do poruszenia za dużo nie będzie, więc każdy odcinek zostanie ograniczony do jednego akapitu. I tyle w ramach wstępu, lecimy!

211212

Steven Universe już nieraz udowodnił, że jest mistrzem w pokazywaniu smakowicie wyglądającego jedzenia i Cooking with Lion jest tego kolejnym dowodem. Nawet jeśli w grę wchodzi tak absurdalny pomysł jak serwowanie sushi z chrupkami. Swoją drogą, jestem ciekawa czy po tym miniepizodzie znalazł się ktoś na tyle odważny by zrobić sobie taki zestaw? Ja chyba nie odważyłabym się;). Ale jedzenie jedzeniem a prawdziwą gwiazdą był oczywiście Lion. Zaskoczyło mnie, że tak długo i cierpliwie siedział przed kamerą, ale żeby za dobrze nie było w trakcie musiał zadbać o swoja higienę (kiedy wychylił głowę spod stołu miał taką minę jakby uświadomił sobie, że to właśnie zostało nagrane :D) a potem bezczelnie pożarł cały talerz. Ach, Lion, kiedy się wreszcie nauczysz trochę kultury? I kto mi teraz zrobi sushi, bo mam straszną ochotę?

Oglądając Video Chat uświadomiłam sobie, jak bardzo potrzebujemy odcinka skupiającego się tylko na duecie Peridot – Lapis Lazuli i ich interakcjach z otaczającym ich światem. Co prawda, parę takich odsłon już dostaliśmy, ale za każdym razem były wspierane przez Stevena i choć go uwielbiam, to wolałabym zobaczyć jak gemy radzą sobie same, bez jego wsparcia. Popatrzmy chociażby na opowiedzianą wyrywkowo opowieść Peri o trudach zdobycia Wi-Fi – czyż nie byłoby cudownie zobaczyć tego w całości? Albo skonfrontować Lapis z rzeczą, której zastosowania w pełni nie pojmuje i próbuje w pojedynkę rozgryźć jej zastosowanie? Te bohaterki mają w sobie ogrom niewykorzystanego potencjału i mam nadzieję, że po przerwie zostanie to naprawione. Tymczasem sam miniepizod był przesłodki, oglądając go uśmiechałam się do ekranu jak szalona i z pewnością będę do niego wracać za każdym razem gdy życie da mi w kość, poprawa humoru gwarantowana!

W Steven Reacts Steven oglądał Crying Breakfast Friends, a ja widziałam wszystkie reakcje fanów SU zebrane w jednym filmiku. Bardzo meta i bardzo zabawne! Osobiście unikam wszelkich spoilerów, nie czytam też fanowskich teorii, wolę tworzyć własne interpretacje i podchodzić do kolejnych odcinków na świeżo od początku do końca (z tego właśnie powodu darowałam sobie obejrzenie fragmentu Gem Harvest zaprezentowanego na Comic Conie, po co psuć sobie seans?), więc nie utożsamiałam się w pełni ze Stevenem, ale jego zachowania nie są mi obce. W końcu każdy fan ogląda swój ulubiony tytuł z podobny zaangażowaniem i tylko szkoda, że na kolejne odsłony Crying Breakfast Friends i Stevena Universe trzeba tak długo czekać! Jak widać, w każdym uniwersum są twórcy, którzy kochają się znęcać nad wielbicielami swoich tytułów. Nieludzkie stworzenia!

W recenzji Onion Gang zrzuciłam odcinkowi, że podczas jego oglądania czułam się wyobcowana i nie byłam w stanie bawić się z resztą bohaterów. Tymczasem Gem Karaoke chwyciło mnie za serce już w pierwszej sekundzie i trzymało za nie do samego końca. No ale tutaj bawiła się nie grupka praktycznie obcych widzowi dzieciaków a paczka gemów razem ze Stevenem i Connie. Chemia pomiędzy nimi była prawdziwa i wręcz namacalna, aż się chciało do nich dołączyć i pośpiewać razem! Trochę szkoda, że do odcinka nie zostały dołączone Peridot i Lapis Lazuli, chciałabym zobaczyć ich interakcje z Connie, a jeszcze bardziej pragnę odcinka, w którym Lapis będzie współpracować z Garnet, Amethyst i Pearl. Bo o ile Peri miała czas, by się do nich przekonać i nawet zaprzyjaźnić, to Lapis wciąż go nie dostała. Owszem, grała z nimi w baseballa, ale robiła to raczej dla Stevena, nie widać było jej zaangażowania i chęci współpracy z resztą ekipy. Można wręcz odnieść wrażenie, że błękitka dalej podświadomie oskarża trio o uwięzienie jej w lustrze i dlatego trzyma dystans. Dobrze byłoby gdyby ta kwestia została ostatecznie rozwiązana i Lapis zakopała topór wojenny z resztą paczki. A, wracając do odcinka to muszę napisać, że solówka Perły była miodem na moje serce i chcę jej śpiewów więcej, więcej i jeszcze raz więcej.

Ostatni short do omówienia to Steven's Song Time, który pod radosną powłoczką krył smutną tematykę radzenia sobie z ciężkimi do przetrawienia tematami. Takim dla Stevena jest oczywiście jego matka oraz wojna z Homeworldem. Zostało to już poruszone Mindful Education i tutaj zostało rozwinięte. Na pewno znajdą się osoby, które zarzucą odcinkowi wałkowanie starej historii, ale mi się ta decyzja podobała bo moim zdaniem nie da się po tylu nieprzyjemnych wydarzeniach i rewelacjach przejść do porządku dziennego zaledwie po jednej rozmowie z przyjaciółką. Takie rzeczy lubią wisieć nad człowiekiem i ze Stevenem nie jest inaczej, po przerwie pewnie dostaniemy ciąg dalszy jego zmagań z własnymi uczuciami i sumieniem. Na tę chwilę jednak możemy oglądać jego muzykoterapię, uroczą i wzruszającą. Chlip, idę płakać do kąta.

I to tyle w kwestii miniepizodów. Teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na powrót serialu. Trwający 20 minut Gem Harvest zapowiedziano na listopad i trzymajmy kciuki by to szybko zleciało, bo bez Stevena fan się nudzi i to bardzo!

© Neon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci