Menu

Neon

Popkultura w jasnym świetle

My Funko POP! vol. 24

rinoasin

Ostatni sezon Orphan Black trwa w najlepsze. Skoro szalona i kompletnie pokręcona podróż z klonami wkrótce dobiegnie końca, uznałam, że to najlepsza okazja do przyjrzenia się POPowi obrazującemu główna bohaterkę serialu, Sarah Manning.

32a

Przyznaję się bez bicia, gdyby ktoś kazał mi wybrać z najnudniejszego klona z barwnej galerii dotychczas Nam przedstawionych, to wybrałbym właśnie Sarah. I to wcale nie dlatego, że jest rzeczywiście nudna, a dlatego, że przy swoich siostrach jest taka… normalna. W moim odczuciu nie jest to jednak minus, dzięki bardziej przyziemnym przedstawieniu bohaterki, widz łatwiej się z nią identyfikuje i patrzy na świat przedstawiony jej oczami. Podoba mi się też rozwój Sarah na przestrzeni sezonów – z niegrzecznej dziewczyny z przeszłością stała się prawdziwą liderką, dbająca o swoje siostry i ukochaną córkę. To bohaterka, której autentycznie chce się kibicować. I chce się mieć w kolekcji POPów.

142235

Już to chyba kiedyś pisałam, ale co tam, napiszę jeszcze raz – kocham, ale to kocham kobiece POPy. Są drobniejsze, przez trudniej uchwycić dany szczegół, ale gdy już się to uda, to końcowy efekt robi wrażenie. I Sarah z całą pewnością je robi. Tyle detali i to jakich ślicznych! Naszyjnik, zamek w kurtce, sprzączka paska, paski na bluzce – o rany, jakie to ładne, jak ładnie wymalowane! Podoba mi się też, że zamiast wyrzeźbić Sarah z opuszczonymi rękami wręczono jej do nich komórkę oraz pasek od torby, dzięki czemu uniknięto nudnej i bezbarwnej pozy.

328

Kolejną równie urzekającą rzeczą jest fryzura bohaterki, a szczególnie jej lewa strona i przepięknie wyrzeźbione warkoczyki. Cudownie prezentuje się splot, który przechodzi w rozpuszczone fale, miodzio! Po drugiej stronie głowy jest nieco nudniej, ale nie do końca, bo włosy mają parę ładnych pasemek. Twórcom należą się kudosy za idealne odwzorowanie fryzury Sarah z początku serialu kiedy ta prezentowała się najciekawiej, teraz już niestety jest nudniejsza ;).

426523

Co do wad, to nie ma ich za dużo, ale też się znajdą. Przede wszystkim cienie na oczach są nierównomiernie rozłożone – po lewej stronie jest ich zdecydowanie więcej niż po prawej. Dodatkowo ten nad lewą patrzałką wychodzi nieco nad brew. To wygląda tak jakby Sarah malowała się bez lustra i pewnie po ciemku :).

615

Jednak mankament z cieniami nie razi mnie tak bardzo jak dysk wystający z dołu głowy POPa. Zazwyczaj by zobaczyć taki dysk, trzeba wywrócić figurkę do góry nogami, bo w innym przypadku jest niewidoczny. Tutaj jednak broda Sarah ma lekkie wgłębienie, co automatycznie równa się eksponowaniu dysku. I to byłoby do zniesienia, gdyby nie fakt, że brzeg nieszczęsnej płytki jest szary, co daje niechlujny efekt. No tak, bo gdyby jakieś wpadki nie było to w głowie by mi się jeszcze poprzekręcało z zachwytu i co wtedy?

710

Pomimo końcowych narzekań wciąż uwielbiam tę figurkę. Ma tyle detali, które z łatwością można by popsuć, ale prezentują się cudownie i udowadniają, że jeśli ludzie z Funko chcą, to potrafią nałożyć farbę na naprawdę maleńkie szczegóły. Jeśli więc jesteście fanami Sarah i Oprhan Black i macie szansę na zakup jej POPa, nie wahajcie się, będzie idealnym dodatkiem do Waszej kolekcji.

 

Między nami, tytanami >

< My Funko POP! vol.25

© Neon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci