Menu

Neon

Popkultura w jasnym świetle

Spam spam pogania vol.7

rinoasin

Bardzo chciałam dziś napisać recenzję Strażników Galaktyki, ale mój grafik bardzo przypomina poziom nowego filmu o żółwiach ninja (czytaj: jest do czterech liter) i do tego ma dziwny nawyk ewoluowania w negatywną stronę. Dlatego też recenzji nie będzie, macie gibającego się Groota na pocieszenie...

No ale już zaczęłam pisać, to wrzucę parę linków i filmików, żeby pusto nie było. Zaczynamy od Benedicta Cumberbatcha cudownie naśladującego Jar Jar Binksa. I choć tej kosmicznej pokraki nienawidzę, to muszę przyznać, że Benedict spisał się wspaniale, ale wiadomo, talent to talent.

Tutaj natomiast udana czołówka do Community w stylu The Walking Dead. 

Z blogów i innych stron parę ciekawych tekstów...

- Malwina Sławińska o modzie w Mad Men. Świetny tekst, który pokazuje jak bardzo przemyślany pod względem kostiumów jest ten serial.

- Karolina Ćwiek-Rogalska o tricksterach w kinie komiksowym. Ładne wytłumaczenie dlaczego są oni ciekawsi od samych superbohaterów. 

- Nawiązując do powyższego tekstu, na Kubku w Kwiatki można przeczytać o tym, co tworzy dobrego złego bohatera.

- Misiael wytyka poważny problem Orphan Black. Pod tekstem podpisuję się i mocno ubolewam nad faktem, jak ten tytuł mocno popsuł się w drugim sezonie, ech...

- Jan Stąpor ciekawie o outsiderach w popkulturze. Świetna analiza kilku serialowych postaci, które łączy bycie outsiderem. 

- Mysza o koniach w bajkach Disneya. Po przeczytaniu tekstu zrobiło mi się głupio, bo pomimo recenzowania kolejnych tytułów tej wytwórni jakoś nie zauważyłam, że jest ich aż tyle. Głupia ja!

- Aeth o powrocie Czarodziejki z Księżyca. Na dzień dzisiejszy nie planuję oglądać, ale może kiedyś...

- Adeenah o trudnej sztuce wykonywania faceplamów. Niby taka błahostka, a wcale nie taka łatwa! 

- Rusty podsumowuje drugi sezon In the flesh. Jeśli jeszcze jakimś cudem tego serialu nie widzieliście, pędźcie nadrabiać!

I tyle z tekstów, ale to jeszcze nie koniec bo oto montaż wszystkich filmów z MCU. Szkoda tylko, że tak wyraźnie pominięto udział Edwarda Nortona w tym wszystkim, biedny Edek!

A tutaj Top 10 najlepszych gościnnych występów Stana Lee. Imo 2 miejsce powinno być pierwsze.

Całość zamykam cudownym filmikiem z Simonem Peggiem i Nickiem Frostem, ale z nimi wszystko jest bezsprzecznie cudowne.  

W czwartek, o ile grafik znowu nie zaskoczy, będą obiecani Strażnicy, trzymajcie kciuki!

Gosiakowa 

Komentarze (1)

© Neon
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci